12 Comments

W punkt proszę pana w punkt, analiza i zimne zdroworozsądkowe podejście … tego czego mi brakuje to fakt że ciężko jest utrzymać się w ryzach w momencie kiedy mamy do czegoś podejście emocjonalne. Przecież sport to styl życia, nie tylko jeden czy drugi cel który sobie stawiamy ale cele jako całość. Jak odpiąć od siebie element który nas napędza i w który jesteśmy emocjonalnie zaangażowani (?) W sytuacji biznesowej jest prościej bo przynajmniej do pewnego momentu nie jesteśmy w stanie na zimno kalkulować i oceniać rzeczywistości taka jaka jest a nie jak ją widzimy sercem. Moim zdaniem to serce każe nam trenować ze złamaną nogą i to ono pcha nas do mety po PB.

Expand full comment
Nov 6, 2023Liked by mkon

Jak wiesz bardzo Ci kibicuję , choć nie wiem czy nie jeszcze bardziej obserwuję Twoje podejście, logistykę, twarde zasady jak cukierdetox itp. i trochę z tego czerpię. Jak dla mnie masz inżynieryjne podejście tj. 0 lub 1, czarne lub białe, nic pomiędzy, i generalnie to Ci się sprawdza. Tak w każdym razię Cię odbieram

Ostatni Twój tekst dotyczył pro vs. amator. Dla mnie różnica jest w wieku (na IO już nie wystartujesz :)) i tym, że żyjesz z czegoś innego, co przekłada się na regenerację a mianowicie jej brak a na pewno mniej czasu. Reszta to w mojej ocenie jesteś więcej niż pro, w kontekście co napisałem w pierwszym zdaniu.

Właśnie w naszym ulubionym Radiu 357 usłyszałem, że 17 latkowie zostali wyrzuceni z kadry piłkarskiej za alko! W tym wieku! Tego brakuje sportowcom, szczególnie młodym, cierpliwości, planowania, wiary w sukces, umiejętności opanowania swoich demonów (każdy w tym wieku je miał). Gdyby mieli choć ułamek Twojego myślenia i tzw. attitude :) to byśmy mieli tony potencjału na osiąganie dużych sukcesów. Choć jesteś dziadersem (sorry, ja też by nie było) to mam nadzieję, że będziesz autorytetem dla jakiś młdych tri zawodników i może sam w przyszłości więcej będziesz miał czasu i możliwości by pracować z Juniorami nad ich mentalem.

Serdeczności, pozdrawiam!

Expand full comment
Oct 25, 2023Liked by mkon

w jakich maratonach chcesz wystartować w 2024?

Expand full comment
Oct 25, 2023Liked by mkon

Na pocieszenie tylko powiem, że moje podejście do tematu jest bardzo podobne do opisanego przez Ciebie, więc nie jesteś sam:) Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i udanego startu w Walencji!

Expand full comment
Oct 23, 2023Liked by mkon

Czy plan w tp nie byl przeladowany,stad kontuzja?

Expand full comment
Oct 21, 2023Liked by mkon

Dobre podejście, piękne cele. Rekordy świata M65 i od razu właściwa perspektywa. A zdrowie w naszym wieku jest kluczowe, maratonów będzie od groma, a Achilles w nodze jest tylko jeden...

Expand full comment